środa, 30 listopada 2016

Matematyczne andrzejki

Dzisiaj andrzejki - czas wróżb. My wróżyliśmy sobie matematycznie. Rzucaliśmy kostkami, sumowaliśmy oczka i sprawdzaliśmy jakie wróżby kryją się pod otrzymanymi wynikami. Obliczaliśmy też nasze urodzeniowe cyfry.


Przykład obliczenia wróżby z daty urodzenia:
29.12.2002 czyli:
2+9+1+2+2+0+0+2 = 18 = 1+8 = 9

twoja urodzeniowa cyfra to 9

Teraz już tylko zostaje sprawdzić co kryje się pod naszą urodzeniową cyfrą:
“1” Cichy i spokojny, ale też sumienny i obowiązkowy. Kiedy już wybierze zamierzony cel, dąży do niego wytrwale. Nie sprawia problemów wychowawczych, staranie prowadzi zeszyty,  pilnie notuje wiadomości, zawsze ma odrobione lekcje. Uczeń idealny! Lubiany przez nauczycieli  za sumienność, nie lubi jednak robić więcej niż musi. Bardzo często “Jedynki” mają uzdolnienia artystyczne.
2” Dobry uczeń.  Łagodny, uprzejmy, ale skryty, żyjący często w świecie własnych planów i marzeń. Szkoła nie jest jego pasją, ale nie ma  żadnych problemów w nauce, a dzięki wrażliwości i miłości  do czytania, najlepiej czuje się na przedmiotach humanistycznych – języku polskim i historii.  Nie ma wielu przyjaciół i chodzi własnymi drogami, ale dla osób, które wzbudzą jego zaufanie jest bardzo koleżeński i uczynny.
3” Klasowa gaduła . Zadaje mnóstwo pytań, bierze udział we wszystkich dyskusjach.  Ciekawski i dociekliwy  i zawsze uśmiechnięty, co owocuje sympatią kolegów i nauczycieli.  Ci ostatni zwykle starają się utemperować jego szaloną naturę, zwykle bezskutecznie…  Interesuje się nowymi technologiami, ciekawostkami, wszystkim, co intrygujące i tajemnicze.
 “Trójkę” charakteryzuje doskonała pamięć i zdolności aktorskie.
4” To osoba dobra, myśląca, obdarzona zdrowym rozsądkiem i lubiącą ruch na świeżym powietrzu. .W szkolnych murach nie czuje się najlepiej,  ulubionym przedmiotem jest wychowanie fizyczne.  Elokwencja i bystrość sprawiają jednak, że wszelkie testy i egzaminy zaliczają bez problemu.  Otwarte na ludzi i koleżeńskie, szybko zyskują sympatię kolegów i nauczycieli.
wrażliwe na zło i krzywdę – chętnie pomagają w schroniskach dla zwierząt, dbają o czystość środowiska.

  “5” Szkolny łobuziak, który zrobi wszystko, żeby w szkole się nie nudzić.  Osoba ruchliwa i uparta, ale inteligentna i wszechstronnie uzdolniona. Jeśli lubi jakiś przedmiot, poświęca się mu całkowicie i osiąga doskonałe efekty, także na konkursach i olimpiadach. Ma oryginalne poczucie humoru, potrafi stworzyć karykaturę kolegi czy nauczyciela. Lubiany, wszędobylski i energiczny.
6” Uczciwy, skromny, towarzyski i otwarty na innych. W klasie unika spięć i konfliktów. Nauka to dla niego przyjemność, choć często towarzyszą jej stresy “przedsprawdzianowe”. Posiada poczucie obowiązku, nie skuszą go wagary czy psikusy robione kolegom i nauczycielom. Wszystko co robi, wykonuje z pasją i zaangażowaniem. Jeśli jednak przedmiot go nudzi, to za nic nie będzie chciał się go uczyć.
7” Uczy się sumiennie, ale nie dla stopni i wyróżnień, wybiera sobie ulubione przedmioty i na nich skupia całą uwagę. Ma naturę samotnika, nie lubi szkolnych imprez ani publicznych wystąpień. Nauczyciele doceniają go za obowiązkowość i upór w obronie własnych poglądów, przyjaciele – za lojalność i wierność.
8” W życiu i szkole kieruje się emocjami. Do nauki podchodzi z pasją, wszystko go interesuje, jest ambitny i dociekliwy. Bierze aktywny udział w życiu szkoły, działa w samorządzie, chętnie wyjeżdża na szkolne wycieczki, rajdy, pomaga w ich organizacji. Nie lubi jednak rywalizacji, dlatego zawody sportowe nie są jego mocną stroną. Jest  bardzo krytyczny wobec siebie i niepowodzenia szybko go zniechęcają.
9” Ambitny i zdolny. Uwielbia być w centrum uwagi, chciałby być klasowym przywódcą i we wszystkim być najlepszy. Lubi szkołę, bo może się w niej wykazać, zabłysnąć polotem i inteligencją. Bierze udział we wszystkich apelach i uroczystościach, dobrze się uczy i uwielbia poznawać nowych ludzi. Jest uczynnym kolegą, pomaga słabszym, mimo zabiegania zawsze znajduje czas na rozmowę.

Przy okazji powtórzyliśmy sobie zapis miesięcy za pomocą cyfr oraz daty swoich urodzin.




piątek, 25 listopada 2016

Dzień Misia

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Z tej okazji przyszliśmy do szkoły z naszymi ukochanymi pluszakami. Każdy potrzebuje jakiegoś przytulańca, gdy jest smutno i coś mu nie wychodzi. Nasze pluszaki miały dzisiaj jednak inne zadanie - musiały przeprowadzić rozmowę z innymi pluszowymi misiami. Uczyliśmy się co to jest dialog.









środa, 23 listopada 2016

Nasze opowieści

Dzisiaj pracowaliśmy w grupach. Tworzyliśmy opowieści za zaczarowanymi drzwiami. Powstały piękne i czarodziejskie historie, które opowiadaliśmy spacerując po baśniowych ścieżkach.




















poniedziałek, 21 listopada 2016

Tydzień Tolerancji

Od 16 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Tolerancji. W poszczególnych dniach omawialiśmy zagadnienia związane z tolerancją.
Dzień Tolerancji
To trudne słowo. Obejrzeliśmy filmy, rozmawialiśmy o szacunku dla innych. Wykonaliśmy wspólnie z uczniami klas drugich i trzecich duży napis TOLERANCJA.




Dzień Serdeczności i Międzynarodowy Dzień Czarnego Kota
Jeśli jesteśmy dla siebie serdeczni od razu jest miło. Dla czarnego kota też trzeba trochę serdeczności i od razu przestanie przynosić pecha. Bo czyż nie jest piękny?




















No i powstały nasze Cichacze. Siedzą cichutko na brzegu ławki i patrzą jak pracujemy. Cichacze boją się  hałasu, dlatego staramy się pracować w ciszy.




Dzień różnorodności
Każdy z nas jest inny i nie znaczy to wcale, że gorszy. W tym dniu przyszliśmy do szkoły specjalnie jakoś dziwnie ubrani - a to buty nie od pary, a to inne skarpetki, ubrania przewrócone na lewą stronę, spodenki na długich spodniach. Co czuliśmy idąc do klasy?  Najlepsze było to, że źle czuły się osoby, które zapomniały o dziwnym ubraniu i wyglądały "normalnie". Na szczęście dziwnie nie znaczy niemożliwie. Wystarczyło trochę wyobraźni i każdy pasował do dnia różnorodności.  Teraz już wiemy, że jesteśmy z jednej klasy a wygląd wcale nie jest najważniejszy. Asy z klasy to MY!


A teraz zadanie - co tu jest dziwnego?
Dzień życzliwości
"Życzliwość to jest język, który niesłyszący może usłyszeć a niewidzący zobaczyć".  W tym dniu my i nasi rodzice stworzyli łańcuch życzliwości. W  głosowaniu na najżyczliwszą osobę w naszej klasie zwyciężyła Kinga, która otrzymała z rąk Pana Dyrektora order życzliwości.

















piątek, 18 listopada 2016

Magiczne drzwi


Od dzisiaj nasze drzwi są magiczne. Przechodząc przez nie wchodzimy do klasy, w której możemy pokonać wszystkie trudności, Codziennie dowiadujemy się czegoś nowego,  rozwiązujemy coraz trudniejsze zadania, mamy przyjaciół i możemy na siebie liczyć. Czy są bardziej magiczne drzwi na świecie?







czwartek, 17 listopada 2016

Historia pewnego krzesła

Mamy już nasze cudowne krzesło!!!
Dziękujemy mamie Michała za arcyszybką dostawę krzesła. Dzieciaki same wszystko przy nim zrobiły i powstało nasze cudeńko.